Планова робоча зустріч по проекту Erasmus+ALIOT у Португалії

З 2 по 6 жовтня 2017 року відбулася планова робоча зустріч усіх учасників проекту Erasmus+ALIOT [aliot.eu.org] на базі університету Коїмбра, м. Коїмбра, University of Coimbra (UC), Португалія, одного з найстаріших університетів світу, який заснований у 1290 році. Дана зустріч об’єднала два Європейські проекти: Cabriolet та Erasmus+ALIOT.

Зокрема, 2 жовтня було проведено моніторинг виконання проекту Cabriolet, який розпочався із вітальних вступних слів господарів Ant?nio Jos? Mendes і Marco Vieria, UC, грант-холдера проекту Chris Phillips, University of Newcastle, Great Britain та національного координатора проекту В’ячеслава Харченка, Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (ХАІ). Потім Jorge Pimenta і Paulo Caridade зробили  відповідно доповіді IPN incubator та Spacelayer company. За результатами діяльності прозвітували: В’ячеслав Харченко, Олег Ілляшенко, Дмитро Узунь, Анатолій Горбенко, Ольга Тарасюк, ХАІ; Олена Голембовська, Association of Information Technology Enterprises; Юрій Кондратенко та Євген Сіденко, Чорноморський національний університет імені Петра Могили; Олександр Палагін і Володимир Опанасенко, Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України; Ah-Lian Kor, Leeds Beckett University, Great Britain; Олександр Дрозд, Дмитро Маєвський та Олена Маєвська, Одеський національний політехнічний університет; Володимир Казимир, Чернігівський національний технічний університет; Георгій Воробець, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Протягом дня було проведено дві дискусії учасників.

Моніторинг проекту Erasmus+ALIOT розпочався 3 жовтня із вітальних вступних слів господарів Marco Vieria, UC, грант-холдера проекту Chris Phillips, University of Newcastle, Great Britain та національного координатора проекту В’ячеслава Харченка, ХАІ. Далі, протягом дня керівники курсів презентували свої напрацювання в розробці лекцій, семінарів та лабораторних робіт у розрізі модулів, зокрема: В’ячеслав Харченко, Олег Ілляшенко, Дмитро Узунь, ХАІ; Інна Скарга-Бандурова та Олександр Рязанцев, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля;  Анатолій Саченко, Тернопільський національний економічний університет; Юрія Кондратенко та Євген Сіденко, Чорноморський національний університет імені Петра Могили. День закінчився обговоренням досягнутих результатів проектними командами.

4 жовтня день розпочався із лекції Jorge Granjal, UC відносно можливостей використання та впровадження Інтернет речей. Далі, протягом дня керівники курсів презентували свої напрацювання в розробці лекцій, семінарів та лабораторних робіт у розрізі модулів, зокрема: Ah-Lian Kor, Leeds Beckett University, Great Britain; Дмитро Маєвський, Олександр Дрозд та Олена Маєвська, Одеський національний політехнічний університет; Равіль Кудерметов та Дмитро Павленко, Запорізький національний технічний університет; Георгій Воробець, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича; Володимир Мохор та Ігор Коцюба, Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова Національної Академії Наук України. Завершився день обговоренням результатів проектних команд та вечерею.

5 жовтня учасники не працювали у зв’язку з національним святом Португалії – Днем проголошення республіки. Тому було організовано поїздку на берег Атлантичного океану у мальовниче містечко Figueira da Foz з прекрасними пляжами, де учасники зустрічі навіть загоріли на південному сонці.

6 жовтня Jorge Figueira представив новий еко-проект, який стартує в UC «Startup eco-system at Univeristy of Coimbra». Після того, учасників ознайомили з науковими розробками дослідницького інституту IPN (Instituto Pedro Nunes), зокрема Laboratory of Automatics & Systems [las.ipn.pt]. Того ж дня була проведена надзвичайно цікава екскурсія по університету.

Наступні зустрічі учасників проекту заплановані на лютий місяць 2018 року в Україні, де буде проведено зимову школу, а також на літо у Великій Британії.

AS1 WP_20171006_14_23_32_Pro WP_20171006_13_26_22_Pro WP_20171006_12_01_24_Pro WP_20171003_16_19_31_Rich WP_20171002_13_41_43_Rich WP_20171002_13_41_31_Rich WP_20171002_12_22_01_Rich AS2